"Ułatwianie życia"
Autor: Leonard Orr, The Conscious Connection, Biuletyn Rebirth International, Styczeń 2000
Tłumaczył: Piotr Rajski

Od ponad trzydziestu lat jestem konsultantem w sprawach osobistych i biznesowych. Nauczyłem setki biznesmanów jak podwoić swój dochód, uzdrowić relacje rodzinne, i doświadczyć uzdrowienia fizycznego ciała. Jedną z idei, która im wszystkim pomogła i uczyniła ich życie łatwiejszym jest ta, że śmierć jest sprawą wyboru.

Osiągnąłem międzynarodową sławę w kręgach psychologicznych dzięki zwerbali-zowaniu ośmiu podstawowych źródeł ludzkiego bólu (traumy) w bardzo praktyczny sposób, który umożliwia uzyskanie zrozumienia i uzdrowienia. Zebrałem także i nauczam wiedzę o ośmiu podstawowych dyscyplinach duchowego uzdrawiania, które odnawiają energię, zdolność do samoleczenia i uzyskania oświecenia przez ludzki organizm w sposób, który odmładza naszą naturalną boskość. Te proste praktyki wzbogacają jakość życia i czynią życie łatwiejszym.

Nieświadomy pociąg ku śmierci prowadzi do wzorców samo-sabotażu, depresji, gniewu, uczuć bezradności i beznadziejności, porażki, i wszelkiego rodzaju umysłowych i fizycznych chorób, zakończonych zwykle śmiercią. Jest oczywiste, że system przekonań iż śmierć jest nieunikniona i poza naszą kontrolą jest niedobry dla naszego zdrowia. Mentalność śmierci i poczucie bycia ofiarą zamyka ludzi w walce, stresie, bólu i nieszczęściu.

Odkryłem w swoim życiu i życiu moich klientów, że życie staje się łatwiejsze i znacznie wzbogacone, kiedy się myśli, że śmierć jest kwestią wyboru. Jeśli fizyczna śmierć jest sprawą wyboru, i Bóg ani nasze geny nie skazują nas na śmierć w określonym wieku, to co zabija ludzi? Jak ludzie zabijają siebie? Jak ty zabijasz siebie?

Trzema największymi przyczynami śmierci są:
 

1. Ignorancja - niemyślenie o alternatywach do fizycznej śmierci ani o swojej naturalnej boskości i duchowej mocy.
2. Zanieczyszczenie energią emocjonalną - mamy naturalną tendencję by absorbować uczucia, emocje, skoncetrowane energie - dobre lub złe - od ludzi, z którymi spędzamy czas. Większość ludzi jest kompletnymi ignorantami jeśli chodzi o ciało energetyczne oraz jak je oczyszczać poprzez proste praktyki duchowego oczyszczania poprzez ziemię, powietrze, wodę, ogień, medytację, miłość, energię i odpoczynek. Zanieczyszczenie energią emocjonalną prowadzi w pewnym momencie do poczucia energetycznego wypalenia i śmierci.
3. Nieodpowiednia dieta - nauki medyczne ukazują, że większość ludzi "zajada się na śmierć". Ludzie umierają na raka i choroby serca ponieważ jedzą za dużo mięsa. Nieodpowiednia dieta zabija więcej ludzi niż alkohol, papierosy i narkotyki razem wzięte. Tak długo jak wierzysz, że śmierć jest nieunikniona i masz pociąg ku śmierci, zabijasz siebie. Smierć jest wyborem dla tych z nas, którzy kwestionują tradycyjny system przekonań, którzy pokonali pociąg ku śmierci odziedziczony po rodzicach i którzy uzdrowili swój empcjonalny umysł. Zrozumienie ośmiu podtsawowych przyczyn ludzkiej traumy i praktykowanie duchowego oczyszczenia stanowią minimalną podstawę umożliwiającą ewentualnie uzdrowienie siebie i osiągnięcie takiego samoopanowania, które może uczynić śmierć kwestią wyboru.


Wielką ósemką ludzkiej traumy jest:
 

1. Trauma porodowa - włączając prenatalne uwarunkowania i niemowlęctwo.
2. Syndrom dezaprobaty rodzicielskiej.
3. Specyficzne negatywności - złe wykorzystanie niesamowitej potęgi myśli.
4. Podświadomy pociąg ku śmierci - coś o czym większość ludzi nigdy nie myśli.
5. Karma z poprzednich wcieleń - jeśli mieliśmy jakieś poprzednie wcielenia.
6. Trauma religijna - świadomość grzesznika, fałszywe doktryny, itd.
7. Trauma szkolna - zanieczyszczenie emocjonalną energią, niska samoocena, fałszywe wartości i priorytety.
8. Starczość - umysłowe i fizyczne choroby podeszłego wieku, które zabijają większość ludzi jacy osiągają ten etap. (…)


Wielką ósemką duchowego oczyszczenia jest:
 

1. Ziemia - ćwiczenia fizyczne, właściwe odżywianie, post, i kariera zawodowa, którą się kocha.
2. Powietrze - świadome, intuicyjne, połączone oddychanie energią , takie jak nuczane przez Rebirtherów-Nauczycieli Oddechu.
3. Woda - kąpanie się dwa razy dziennie, zrozumienie (dla porządnego) wymoczenia się i picie dobrej wody.
4. Ogień - eksperymentowanie z duchową zdolnością ognia do usuwania napięcia, bólu, choroby, stresu, i oczyszczanie ludzkiego ciała energetycznego poprzez proste siedzenie przy otwartym ogniu.
5. Medytacja - znajdowanie czasu, by zastanowić się głębiej nad swoim życiem i inne specyficzne rodzaje medytacji, takie jak czytanie świętych pism, innej wielkiej literatury, włączając w to słuchanie taśm, oglądanie filmów, jogę mantry i modlitwę.
6. Miłość - oznacza kontakt z Wiecznym Duchem w innych ludziach, a także podstawową samoaprobatę, która pozwala prawdziwie kochać i aprobować innych i wspierać ich. Także gotowość, by przeprocesować energię innych ludzi i pomagać ludziom, którzy są w kłopocie.
7. Szacunek dla świętych - przebywanie z ludźmi, którzy są mistrzami w tym, co my sami pragniemy opanować. Czy spotkałeś kiedyś nieśmiertelnego mistrza jogi?
8. Odpoczynek - samotność, łaska, praktykowanie obecności Boga.


Moim celem było danie wam prostego wykładu na temat, co działa, bez nawiązywania do religii czy jakichś kontrowersyjnych idei, tak by ludzie zainteresowani byciem zdrowszymi, bardziej ożywionymi, i mającymi więcej energii umysłowej i cielesnej dla osiągnięcia sukcesu i szczęścia w życiu mogli mieć dostęp do podstawowych idei, które czynią życie łatwiejszym. Jednakowóż mam uczucie, że jeśli nie masz otwartego umysłu i nie kochasz siebie wystarczająco, możesz nieskorzystać z tych idei. Dlatego dodaję krótki opis mojej własnej ewolucji i doświadczenia.

W 1955, kiedy jeszcze byłem nastolatkiem, stałem się narodzonym na nowo Chrześcijaninem, któremu obiecano wieczne życie, to jest zwycięstwo nad śmiercią. Zauważyłem, iż Jezus uczył, że śmierć jest sprawą wyboru. Studiując Biblię odkryłem, że Enoch, Melchizedek i Eliasz także udowodnili, że śmierć jest wyborem. Później zacząłem czytać książki o nieśmiertelnych joginach. Pierwsze pare tysięcy biblijnej historii opisuje ludzi, którzy żyli od 500 do 1000 lat. Ponieważ przyjście Jezusa miało poprawić rzeczy, zacząłem zastanawiać się dlaczego ludzie nie mogli by żyć 500 do 1000 lat dzisiaj? Kościół Chrześcijański obiecał zwycięstwo nad grzechem i śmiercią poprzez wiarę w doktrynę kościoła, ale to nie nastąpiło przez 2000 lat.

Najwyraźniej czegoś brakuje w doktrynie kościoła. To, co brakuje, to jest czyste życie, takie jakim żyli Jezus, Enoch, Eliasz i Melchizedek. Chrześcijanie i ich duchowieństwo lubią ideę wiecznego życia, tak długo jak mogą je otrzymać jako dar niewymagający duchowego wysiłku. Ale to (wieczne życie) nie przydarzyło się bez czystej diety, czystego umysłu i harmonijnego stylu życia w ciągu ostatnich 2000 lat. "Jedynie słuszne doktryny" nie zbawiły nikogo i nie zbawią. Ale proste praktyki duchowego oczyszczania tworzyły nieśmiertelnych Biblii i nieśmiertelnych joginów przez miliony lat.

Zachodzę w głowę dlaczego Chrześcijanie umierają? Dlaczego zwycięstwa nad śmiercią Jezusa, Eliasza, Melchizedeka, Enocha i wielu nieśmiertelnych joginów nie dają nam zwycięstwa nad śmiercią? Dlaczego śmierć jest taka popularna? Ilu ludzi musi umrzeć zanim zrozumiemy jak śmierć działa i jak jej zapobiec?

Fizyczna śmierć może być cudownym wynalazkiem i oczywiście każdy ma prawo umrzeć i opuścić swoje ciało. Ale jeśli jednocześnie my mamy prawo, by żyć wiecznie, to dlaczego tak mało ludzi chce skorzystać z tego prawa?

W 1961 roku zacząłem czytać wszystkie książki na temat fizycznej nieśmiertelności dostępne w języku angielskim, po to tylko, by odkryć, że większość autorów tych książek umarła. Ponieważ niektórzy z nich wspominali nieśmiertelnych joginów, którzy mieli określony adres na planecie Ziemi przez setki i tysiące lat, pojawiło się we mnie palące pragnienie, by spotkać tych, którzy jeszcze żyli.

W 1977 spotkałem swojego pierwszego nieśmiertelnego przyjaciela-jogina. Od tego czasu spotkałem ośmiu nieśmiertelnych. Oni są jak bardzo, bardzo mądre dzieci. Są niewinni i mają niewyobrażalne zdolności.

Moje doświadczenie nauczyło mnie, że każda odrobina samouzdrowienia i praktyki duchowego oczyszczania, które robimy, dają nam mądrość, pokój i więcej energii do osiągnięcia sukcesu i dobrego zdrowia. Zdolność do jasnego myślenia, oddychania energią a nie tylko powietrzem, do oczyszczania i balansowania naszego energetycznego ciała poprzez codzienne kąpiele, oczyszczanie poprzez ogień, ćwiczenia, odpowiednią dietę są najbardziej wartościowymi rzeczami, jakich ludzie mogą się nauczyć. Te proste nawyki mogą nam przynieść życie bogate w opanowania samego siebie.
 

Home